آشنایی با سنگ کاری ساختمان

سنگ کاری ساختمان چیست؟
فروردین ۹, ۱۳۹۹
معرفی سنگ کار
فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

آشنایی با سنگ کاری ساختمان

آشنایی با سنگ کاری ساختمان

ظاهر ساختمان مسلما بسیار حائز اهمیت می باشد و همچنین اگر طراحی داخلی منزل شما لوکس باشد ولی برای طراحی نمای ساختمان طرحی زیبا و مناسب با شرایط داخلی باشد. می توان برای اینکه طرحی لوکس, زیبا و در عین حال مقاوم و با طول عمر زیاد سنگ کاری ساختمان را برای نمای خود انتخاب کنید.

برای بازسازی ساختمان نیز می توان از سنگ کاری بهره برد و از طرح های گوناگون در این امر استفاده بهینه کنید و همچنین با انتخاب سنگ به عنوان نما می توانید سایر اجزای ساختمان را در مقابل تغییر آب و هوایی حفظ کنید.

سنگ کاری ساختمان ۱

 

سنگ کاری ساختمان چیست؟

سنگ جزء پرکاربردترین متریال ها برای نما کاری در سراسر جهان می باشد و همچنین نمای کلاسیک( رومی) نیز جزو معروف ترین نما ها می باشد.

خیلی از افراد سنگ کاری ساختمان را با طرح رومی می شناسند, این طرح را برای سنگ کاری ساختمان خود انتخاب می کنند.

در طرح های رومی استفاده بهینه از ابزار های زیبا و ظریف و همچنین دور پنجره ها طرح رومی را ملموس تر می کند ولی نکته ایی که باعث می شود نمای ساختمان بیشتر به چشم بیاید و اکثر طراحان آن را مورد استفاده قرار می دهند ستون آزاد می باشد, ستون های آزاد المان هایی هستند بعضا غیر سازه ای که جهت عظمت و شکوه سازه طراحی و اجرا می شوند.

ستون آزاد با طرح های زیبا و همچنین نورپردازی جزو محبوب ترین اجزای نما می باشد.

در سنگ کاری ساختمان برای نما های مدرن نیز سنگ جزو انتخاب های اولیه می باشد, همانطوری که به آن اشاره شده است سنگ های طبیعی در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد به همین دلیل با انتخاب رنگ های مناسب با طرح های مدرن و همچنین نورپردازی منطبق با این سبک جهانی می توان از نمای سنگ کاری ساختمان لذت برد.

سنگ کاری ساختمان در قسمت های داخلی به چند نوع تقسیم می شوند, سنگ کف ساختمان می بایست سنگی صیقلی و زیبا باشد و همچنین به دلیل اینکه در معرض آب و هوا نمی باشد می توان از سنگ های گرانیت, کوارتز و …. استفاده کرد که به صرفه تر می باشند.

همچنین برای مکان هایی که در معرض خیس شدن می باشد نمی توان از سنگ های صیقلی استفاده کرد زیرا بسیار لغزنده می شوند به همین دلیل باید از سنگ های تیشه ای استفاده کرد مسلما در سنگ کاری ساختمان امنیت از زیبایی مهمتر می باشد.

سنگ کاری راه پله ها آخرین مرحله از سنگ کاری می باشند بعد از اتمام کار گچ کار نوبت به سنگ کاری راه پله می رسد و بعضا سنگ کار می بایست نواقصی که در راه پله ایجاد شده است را جمع کند و سر و سامان دهد.

سنگ کاری ساختمان ۲

نکات اجرایی سنگ کاری ساختمان

همانطور که به آن اشاره شد امنیت در سنگ کاری ساختمان مخصوصا در نما بسیار مهم می باشد.

بعضا شما نیز با این صحنه مواجه شده اید که در ساختمانی قسمتی از سنگ نما کنده شده است.

و این خطرناک ترین معضل در سنگ کاری ساختمان می باشد زیرا در بعضی از مواقع برای عابرین پیاده مشکلات جدی ایجاد کرده است و مسئولیت این ماجرا نیز با مجری می باشد.

در سنگ های نما اجرای اسکوپ امری ضروری می باشد و توسط مهندس هر روز چک می‌شود مخصوصا برای سنگ های که صاف و صیقلی هستند و چسبندگی کمی دارند.

برای اینکه ملات پشت سنگ را زودتر خشک کنند از اضافه کردن سیمان خشک استفاده می کنند, در سنگ کاری ساختمان اضافه کردن سیمان خشک به ملات پشت سنگ حتما خودداری کنید زیرا این امر باعث پوک شدن ملات می‌شود و سنگ کاری ساختمان را در آینده دچار مشکل می کند.

در قسمت های از سنگ که از حجم اصلی بیرون زدگی دارند مانند تراس و کف پله ها حتما از شیار های با عمق کم استفاده کنید.

زیرا این سطوح یا با آب مواجه می شوند و یا گاها به دلیل شست و شو خیس می شوند این شیار ها باعث هدایت آب می شوند تا پیشانی نما را خراب نکند.

در سنگ کاری ساختمان نکات بسیار کوچک هم حیاتی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.