بازسازی ساختمان چیست؟

آشنایی با بازسازی ساختمان
فروردین ۹, ۱۳۹۹
سنگ کاری ساختمان چیست؟
فروردین ۹, ۱۳۹۹

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان چیست؟

در برخی از مواقع خانواده نیاز به تنوع در محیط زندگی دارند تا محیط تازه بتواند بر روحیات خانواده اثرات مثبتی بگذارد و همچنین در برخی از موارد خانواده ها بعد از یک اتفاق ناگوار برای تأثیر مثبت بر روی روحیات خانواده اقدام به بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان می کنند.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، باید بدانید که بازسازی با نوسازی کاملا متفاوت می باشد. بازسازی ساختمان به معنای این است که بنا های قدیمی را باید تعمیر و ترمیم کرد تا عمر آن ها افزایش بیابد. اما نوسازی ساختمان به این معنی است که ساختمان قدیمی را به طور کامل تعمیر کنید که به میزان زیادی تغییر کند.

بازسازی ساختمان  ۱

بازسازی اصولی ساختمان

با مهندس معمار مشورت داشته باشید و از تجربه او استفاده کنید بازسازی ساختمان نیاز به برنامه ریزی دارد, حتما قبل از شروع بازسازی ساختمان بودجه مورد نظر بازسازی یا نوسازی را تعیین کنید و در حد پتانسیل محیط ساختمان خود خرج کنید, به طور مثال اگر در محله متوسطی زندگی می کنید نیاز نیست هزینه زیادی انجام دهید, البته این بدین معنی نمی باشد که از زندگی راحت و استفاده از وسایل مدرن و لوکس دوری کنید.

اگر بودجه کمی دارید سعی کنید نقاط حساس و کلیدی را مورد ترمیم و بازسازی قرار دهید مثل آشپزخانه, پوشش دیوار, در ویلا ها سقف و ……

به این نکته توجه داشته باشید بازسازی ساختمان باعث افزایش طول عمر بنا و کاربردی تر شدن فضای ساختمان می شود و در نتیجه باعث افزایش ارزش و قیمت ملک شما می شود به همین دلیل موضوع بازسازی ساختمان را جدی بگیرید و همچنین بر اساس اصول پیش روید.

در بازسازی ساختمان برخی موارد مانند تغییر راه پله ها , حذف و یا تغییر تیغه های داخلی و خارجی که باعث کاهش پایداری کل سازه می شود, تغییرات در پارکینگ که باعث تغییر مساحت پارکینگ می شود, نیاز به اخذ مجوز های مربوطه از شهرداری می باشد و در صورت عدم اخذ مجوز ها مجبور به پرداخت جریمه های سنگین می شوید.

بازسازی ساختمان  ۲

اولویت های بازسازی ساختمان

همانطور که خدمتتان عرض شد برای بازسازی ساختمان باید برنامه ریزی داشته باشید و اولویت بندی کنید. چند اولویت برای برنامه ریزی بازسازی ساختمان به شرح زیر می باشد.

اشپز خانه, مسلما آشپزخانه قلب تپنده ساختمان می باشد و باعث حال خوب خانواده می شود پس جزو اولویت های اول ما می باشد.

می توانید به راحتی و با تغییر در رویه, دستگیره و ابزار های کابینت ها فضای آشپزخانه را دگرگون کنید و مطمئن باشید حتی در فروش خانه نیز تاثیر مثبت دارد.

می توانید از چند رنگ متفاوت در تغییرات کابینت ها استفاده کنید. کاشی های پشت گاز مسلما فرسوده شده است به تغییر آن فکر کنید. شیرآلات را تغییر دهید! مطمئن باشید تعویض و تغییر شیرآلات جزو اولویت های بازسازی ساختمان می باشد.

حمام و دستشویی را بازسازی و نوسازی کنید ، سنگ کاری ساختمان , شیرآلات را تعویض کنید و عایق کاری این محیط ها را در رأس امور قرار دهید توسط سنگ کار و کاشی کار . رطوبت برای عمر سازه بسیار مخرب می باشد به همین دلیل در سازه های قدیمی عایق کاری بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

همانطور که اشاره شد از مهندس معمار مشورت بگیرید!

آپارتمان های کوچک با کمبود فضای عملکردی مواجه می باشد و با توجه به سیستم‌های اجرا ساختمان های امروزی معمولا دیوار ها باربر نمی باشد, به راحتی می شود با حذف یک دیوار غیر باربر فضای خانه را دگرگون کرد و فضای ساختمان را افزایش دهید. نورپردازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید, یک نورپردازی جذاب می تواند خانه شما به بهترین مکان دنیا تبدیل کند. نورگیر ها را افزایش دهید.

و همچنین مصرف انرژی را با تغییر درب و پنجره های قدیمی کنترل کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

و یا در صورت نیاز سنگ کاری ساختمان  را تغییر دهید البته توسط سنگ کار و معمار ماهر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.