تخریب ساختمان توسط نیروی ساخت و سنگ کار چیست؟

اطلاعاتی درباره انواع اسکلت ساختمان و سنگ کاری ساختمان
اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۱
سنگ کاری ساختمان در ایران
اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱

تخریب ساختمان توسط نیروی ساخت و سنگ کار چیست؟

تخریب ساختمان توسط نیروی ساخت و سنگ کار چیست؟

تخریب ساختمان یکی از علوم مهندسی است که استفاده از آن به منزله نابودی و از بین رفتن ساختمان می باشد. نکته ای که در این علم وجود دارد این است که ساختمان مورد نظر به وسیله ترفندهایی ایمن و بی خطر و البته با سرعت بالا تخریب می شود. این تخریب به گونه ای است که تمامی عناصر ارزشمند ساختمان حفظ می شوند و می توان از آن ها دوباره استفاده کرد. اگر بخواهیم تخریب ساختمان را از نظر ساختار فیزیکی در نظر بگیریم به این صورت است که قسمتی از ساختمان را برای تخریب انتخاب می کنیم. بعد از تخریب آن قسمت، برای بازیافت نیز می توانیم از آن استفاده کنیم. تفاوت این مدل تخریب با تخریب به روش سنتی در سنگ کاری ساختمان توسط سنگ کار این است که در روش سنتی تمامی ساختمان با شدت زیادی از بین می رود و دیگر هم نمی توان از آن حتی برای بازیافت استفاده کرد.

همه ساختمان ها دارای یک عمر مفید می باشند. عمر مفید آن ها نیز با توجه به نوع مصالح به کار رفته متفاوت است. عملیات تخریب ساختمان توسط کاشی کار و سنگ کار معمولا پس از اتمام عمر مفید آن انجام می شود که بعد از آن ساختمان جدیدی بنا می کنند.

تخریب ساختمان

علم تخریب ساختمان

تخریب ساختمان به این صورت که از قبل باید برای آن برنامه ریزی هایی انجام شود. انجام بررسی های لازم قبل از انجام عملیات تخریب یک امر کاملا ضروری است. بعد از انجام بررسی های لازم می توان پروژه تخریب را آغاز نمود. گفتنی است که عملیات تخریب برای هر ساختمان به صورت مجزا و انحصاری انجام می شود ولی به طور کلی برای هر ساختمانی باید یک سری موارد مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند. جالب است بدانید که کارشناسان و متخصصان ساختمانی پس از انجام بررسی های لازم از جنبه های مختلف، چگونگی تخریب ساختمان را مشخص می کنند. جنبه هایی نظیر مصالح ساختمانی، شرایط محیطی، روش ساخت، شرایط ترافیکی، شرایط محیطی و … از جمله مواردی هستند که مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرند.

خروج مواد خطرناک از سنگ کاری ساختمان از جمله مواردی است که باید در مرحله بعدی انجام شوند. چرا که در زمان تخریب ساختمان ممکن است مشکلاتی جدی برای افراد و محیط زیست به وجود آورند. از مواد خطرناک که باید از تخریب کردن ساختمان خارج شوند می توان به مواد نفتی، مواد آتش زا، مواد معدنی و مواد رادیواکتیو اشاره کرد. تمامی کارشناسان فعال در حوزه خدمات ساختمانی همه موارد مورد نظر را بررسی کرده و اقدام به برآورد تجهیزات مورد نظر برای اجرای این عملیات سنگ کاری ساختمان می نمایند. ایمنی هنگام انجام کار از شروط اساسی محسوب می شود که متخصصان ساختمان این مورد را نیز در تمامی فرایند کار لحاظ می کنند.

تخریب ساختمان

 

علم مهندسی تخریب چگونه علمی است؟

اگر بخواهیم تعریفی ساده از علم مهندسی تخریب ساختمان ارائه دهیم باید بگوییم که دانشی است که طی آن یک بنای ساختمانی تخریب می شود. تخریب در چارچوب ایمنی های لازم از مهمترین موارد در این علم قلمداد می شود. وقتی سخن از مهندسی تخریب ساختمان به میان می آید بسیاری از افراد تصور می کنند که عملیات تخریب تنها به معنای خراب کردن ساختمان از طریق انفجار است. این تصور اشتباه است و تخریب ساختمان دارای گستره وسیع تری می باشد.

در تخریب انفجاری ساختمان مسأله بسیار با اهمیت حجم و تعداد طبقاتی است که قرار است تخریب شوند. طبیعی است که هر چه تعداد طبقات یک ساختمان کمتر باشد عملیات تخریب ساختمان بسیار راحت تر و سریع تر صورت می گیرد. در صورتی که قصد تخریب یک ساختمان ۵ یا ۶ طبقه را داشته باشیم نیاز به وسایل و عوامل زیادی داریم و انجام آن نیز برای هرکسی ممکن است. در صورتی که یک بنای ساختمانی با تعداد طبقات بالا مانند ۲۰ طبقه داشته باشیم و قصد خراب کردن ،سنگ کاری و کاشی کاری آن را نیز داشته باشیم مساله متفاوت است. در واقع تخریب آن کار بسیار دشواری است. درجه اهمیت مهندسی تخریب در این موارد احساس می شود. در واقع برای انجام این عمل باید افراد متخصص و ماهر وارد میدان شوند.

تخریب ساختمان

آیا تخریب ساختمان برای هر بنای ساختمانی مناسب است؟

گفتنی است که تخریب ساختمان به وسیله انفجار آن امری شدنی است ولی توجه داشته باشید که تنها سازه های بزرگ مناسب این امر می باشند. حتی ساختمان های بزرگ هم باید با تحقیقات در مورد آن تصمیم گرفت که به چه صورت مورد تخریب انفجاری قرار بگیرند. برای تخریب آن از چه مواد منفجره ای استفاده کنند؟ آیا مواد مورد استفاده برای محیط زیست خطر دارد یا ندارد؟ و بسیاری از تحقیقات دیگر که باید در این زمینه انجام شود. نکته دیگری که باید توجه داشت این است که در صورتی که ساختمان مورد تخریب میان ساختمان های دیگر باشد قضیه متفاوت خواهد بود. باید تدارکاتی را مدنظر قرار داد تا در زمان تخریب ساختمان مورد نظر، آسیبی به ساختمان های دیگر وارد نشود.

تخریب ساختمان

 

انجام عملیات تخریب ساختمان به بهترین شکل

تخریب ساختمان فرایندی است که توسط شرکت های خدماتی مربوط به ساختمان(توسط سنگ کار و کاشی کار و بنای ساختمانی انجام می شود. انجام این عملیات در شرکت های مختلف طی پروسه های مختلفی شکل می گیرد. البته همان گونه که قبلا هم اشاره شد تخریب هر ساختمان با توجه به نوع و حجم آن متفاوت است. همچنین استفاده از لوازم مورد نیاز در هر ساختمان به شکل مخصوص می باشد. کیفیت اجرای کار تخریب بسیار مهم است. برخی از شرکت ها به روش های غیر اصولی این فرایند را انجام می دهند و طی آن مشکلات و خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و ساختمان های اطراف وارد می شود. همچنین انجام روش های غیر اصولی جزء تخلفات ساختمانی محسوب می شود.

در صورتی که قصد تخریب ساختمان مورد نظر خود را دارید می توانید با کارشناسان (سنگ کار-کاشی کار در قسمت خدمات سنگ کاری ساختمان و کاشی ساختمان)ما در ارتباط باشید. ما انواع خدمات مربوط به ساختمان مانند بازسازی ساختمان، تخریب ساختمان و … را به بهترین شکل و به صورت تضمینی ارائه می دهیم. همچنین در حیطه زیبایی ساختمان خدماتی بی نظیر مانند خدمات کاشی کار، سنگ کار و … را با زیباترین و مناسب ترین حالت ممکن اجرا می کنیم. اجرای فرایند تخریب ساختمان توسط متخصصان و مهندسان مجرب ما به شیوه های اصولی و مطابق با استانداردهای جهانی صورت می گیرد. پیش از اجرای عملیات ابتدا به بازدید از ساختمان می پردازند و بعد از اخذ تصمیم گیری های لازم فرایند تخریب را متناسب با نوع ساختمان انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.