سنگ کاری ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان چیست؟
فروردین ۹, ۱۳۹۹
آشنایی با سنگ کاری ساختمان
فروردین ۱۰, ۱۳۹۹

سنگ کاری ساختمان چیست؟

سنگ کاری ساختمان چیست؟

سنگ کاری ساختمان جزو مراحل پایانی ساختمان سازی می باشد و جزو حساس ترین مراحل نیز می باشد زیرا نمای ساختمان نشان دهنده ی ذوق و سلیقه کارفرما می باشد و مسلما در فروش ساختمان حرف اول را می زند که باید در انتخاب سنگ کار دقت داشت. سنگ کاری ساختمان معمولا در سه نوع انجام می شود, سنگ کاری نما, راه پله و کف.

سنگ کاری ساختمان  ۱

سنگ کاری ساختمان( نما کاری )

به این دلیل که سنگ جزو مصالح گران قیمت می باشد و همچنین طول عمر زیادی دارد باید در انتخاب مجری یا سنگ کار دقت کافی را داشته باشید و همچنین حتما نمونه کار های او را مشاهده فرمایید.

یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان نما می‌باشد و حائز اهمیت زیادی می باشد مخصوصا اگر نمای لوکس مد نظرتان باشد و از سنگ استفاده کنید.

سنگ جزو بهترین مصالح برای نما کاری می باشد زیرا دارای مقاومت زیادی در مقابل شرایط جوی می باشد و نیاز به ترمیم کمتری نسبت به سایر مصالح نما می باشد که در بازسازی ساختمان هم میشود ترمیم کرد.

در سنگ کاری ساختمان در قیمت نما باید در انتخاب مصالح و سنگ کار دقت کنید و سنگ های مناسب را انتخاب کنید, سنگ هایی که ترک خوردگی دارند و متخلخل می باشند برای نما مناسب نیستند زیرا در مدت زمان بلند با تغییرات آب و هوایی و همچنین باران و برف فرسوده می شوند و یا می شکنند.

سنگ ها همواره در مقابل نور خورشید, برف و باران می باشد پس باید از سنگ های مقاوم استفاده کرد.

در سنگ کاری ساختمان قسمت نما از سنگ های تراورتن, استون و گرانیت استفاده می کنند و هر کدام مزایای زیادی دارند. با طور مثال تراورتن مقاومت بسیاری بالایی دارد و همچنین از لحاظ قیمت نیز بسیار مناسب تر می باشد به دلیل بافت مولکولی که دارد دارای چسبندگی بسیار بالایی می باشد و به همین دلیل چسبندگی به سیمان ایده آلی دارد.

سنگ گرانیت از نوع سنگ های آذرین می باشد و دارای طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی می باشد به همین دلیل تمام سلایق را به خود جلب می کند.

سنگ گرانیت جزء سنگ های پر کاربرد در سنگ کاری ساختمان می باشد زیرا به دلیل تخلخل کم می توان در حمام و دستشویی نیز از آن استفاده کرد زیرا آب را به خود جذب نمی کند و امکان این را می دهد حمام و دستشویی لوکسی داشته باشید, همچنین این سنگ الودگی را به خود جذب نمی کند و در عین حال سختی بسیار زیادی دارد پس برای نما کاری بسیار مناسب می باشد در بسیاری از موارد مناسب برای اجرا توسط سنگ کار میباشد.

به طور کلی در بازسازی ساختمان و سنگ کاری ساختمان باید به این نکته توجه داشته باشید سنگ نما باید بر اساس منطقه مورد نظر انتخاب شود, مثلا برای مناطق سردسیر باید از سنگ ها با تخلخل کم استفاده کرد و در مناطق خشک از سنگ هایی با مقاومت در مقابل ساییدگی بکار برد.

سنگ کاری ساختمان  ۲

سنگ کاری داخل ساختمان:

برای سنگ کاری ساختمان در قسمت های داخلی نیز سنگ دارای طبقه بندی خاصی می‌باشد و همچنین بسیار حائز اهمیت می باشد که صاحبکار و سنگ کار باید دقت کنند.

معمولا کسانی که در داخل ساختمان از سنگ استفاده می کنند دنبال فضایی لوکس می باشند و نمایی کلاسیک می خواهند.

در دیوار های پارکینگ, راه پله و محیط های داخلی دیگر نیاز به مقاومت زیاد سنگ نداریم زیرا با شرایط مختلف جوی روبرو نمی باشد و با توجه به اینکه سنگ های تراورتن و گرانیت که مقاومت بالایی دارند قیمت بیشتری نسبت با سنگ مرمر و چینی دارند بهتر است از سنگ های گران تر استفاده نکنیم.

در بازسازی ساختمان و یا سنگ کاری ساختمان صیقلی بودن سنگ های مرمر و چینی بسیار دلفریب و جذاب می باشند و بهترین انتخاب برای شما می باشد.

البته در سنگ کاری ساختمان می توان در بخش هایی بر اساس نوع طراحی نما از سنگ آنتیک و ….. استفاده کرد.

سنگ کاری کف:

برای سنگ های کف پوش به سنگی نیاز داریم تا مقاومت سایشی بالایی داشته باشد که بهترین نوع برای این نوع پوشش سنگ های طبیعی می باشد که با توجه به طرح ها و رنگ های گوناگون مسلما تمام سلایق را تحت پوشش قرار می دهند ولی باید توجه داشت این نوع از سنگ ها بر اساس طبیعت سردی که دارند در فصول سرد سال فضای خانه را با کاهش دما مواجه می کنند لذا بهتر است از سیستم کف گرمایی برای گرمایش ساختمان استفاده کنید.

که می توان سنگ های مرمر, مرمریت, گرانیت و ….. مورد استفاده قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.