سنگ کاری نمای ساختمان

کاشی کاری و سنگ کاری در تاریخ اسلام
آذر ۸, ۱۳۹۶
کاشی کاری نمای ساختمان
خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

سنگ کاری نمای ساختمان

نمای ساختمان چهره ساختمان است و بسیار مهم است که چه جلوه ای داشته باشد، بنابراین انتخاب نوع سنگ برای نمای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همچنین انتخاب گروهی از معماران برجسته در کار ساختمانی و کار بنایی که جلوه ساختمان شما را زیباتر کنند.

سنگ کاری یکی از روش هایی است که برای نمای بیرونی ساختمان از جمله نماهای ویلایی، مسکونی، تجاری، آپارتمانی و … از آن استفاده می شود. سنگ کاری نماهای به صورت های مختلفی انجام می شود که سلیقه مشتری در ان موثر است از روش هایی چون آجرنما، کلاسیک، سنگ آجر، سنگی و …. سنگ ها مقاومت بسیار زیادی دارند و عایق مناسبی نیز می باشند و رای نمای ساختمان بهترین انتخاب هستند. کاشی کاری از دیگر روش ها برای نمای ساختمان می باشد. امروزه نماهای مدرن بسیار پر طرفدار می باشد، شما با هر سلیقه ای که هستید کار ساختمانی خود را به ما بسپارید، گروه سون می تواند به شما کمک کند و بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

سنگ کار | کاشی کار | بنای ساختمان

 

تاثیر کیفیت سنگ در کار بنایی ساختمان

سنگ ها انواع مختلفی دارند و در ایران با توجه به معادن گسترده ای که وجود دارد بسیار در دسترس می باشد. از انواع مختلف سنگ ها می توان گرانیت، ماسه سنگ ها، گابرو، مرمریت، تراورتن، دیوریت، مرمر، بادبر و بسیاری از انواع دیگر دارد که کابرد هر یک متفاوت است. گرانیت قیمت بالایی دراد و در نمای ساختمان، راه سازی و کف مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ مرمر نسبتا گران است و برای نمای داخلی ساختمان از آن استفاده می شود. دیورت برای نمای پله ها استفاده می شود. مرمریت قیمت بالایی دارد و در نمای داخلی ساختمان از آن بهره می گیرند. پس در انتخاب نوع سنگ در کار بنایی بایستی تجربه کافی را داشته باشید.

به طور کلی سنگی خوب است که نفوذ پذیری کمی داشته باشد و عایق مناسبی باشد و در برابر عوامل محیطی مانند سایش و … مقاوم باشد. برای خرید سنگ دقت کنید سنگ سالم و بدون هیچ ترکی باشد. برای مطمئن شدن از سالم بودن سنگ و عاری از هر ترکی از کارشناسان ما در گروه ساختمانی سون در سنگ کاری بهره بگیرید. سنگ بدون ترک اگر چند ضربه با یک وسیله ای فلزی به آن بزنید بایستی صدای شیشه بدهد و اگر چنین صدایی داد سنگ سالم است. به طور کلی سنگ باید بدون شیار، پوسیدگی، شکستگی و ترک باشد.

 

سنگ کاری و کاشی کاری حرفه ای ساختمان توسط گروه ساختمانی سون

امروزه برای نمای ساختمان از سنگ کار و کاشی کار بهره گرفته می شود و ما خبره ترین استادان را در این زمینه داریم. برای نمای بیرونی ساختمان چون بایستی مقاومت بیشتری داشته باشد بهتر است از سنگ هایی مثل گرانیت یا تراورتن استفاده شود. تراورتن نسبت به گرانیت قیمت پایین تری دارد و در عین حال مقاومت بالاتری دارد که باعث شده مورد توجه قرار بگیرد و بیشتر از گرانیت مورد استفاده باشد. هر سنگ مناسب فضایی خاص با ابعاد خاص می باشد و برای فضاهایی چون کف، نما داخلی، نمای خارجی، پله، پاگرد، مکان های تجاری، مسکونی و … انتخاب های متفاوتی را بایستی داشت، گروه سون در این زمینه به شما کمک خواهد نمود.

 

سنگ کار | کاشی کار | کار ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.