سنگ کار و اصول برانداز سنگ ها

کاشی کار و توانایی حمل مصالح و کاشی
آبان ۲۵, ۱۴۰۱
سنگ کار و تفکیک سنگ ها
آذر ۱, ۱۴۰۱

سنگ کار و اصول برانداز سنگ ها

سنگ کار و اصول برانداز سنگ ها

محل تخلیه بار توسط سنگ کار و کارگران و  سنگ و کاشی و مصالح ساختمانی باید از قبل از شروع به کار تعیین و مناسب سازی گردد.هنگام تخلیه بار باید این نکته را در نظر گرفت که مصالحی که معیوب و خراب هستند به کارگاه وارد نشوند.و باید موادی که سالم و صحیح هستند را جایگزین نمود.

هنگامی  که سنگ ها توسط سنگ کار یا کارگران تخلیه می شوند باید ان ها را بصورت ورقه های عمودی یا افقی انبار کرد تا از اسیب به انه ا جلوگیری شود.محل نباید مرطوب باشد همچنین مواد نباید با مصالح دیگر ترکیب شوند.نباید در معرض نور افتاب یا باران قرار گیرند.از ضربه زدن به انها جلوگیری کنید.مصالح باید طوری چیده شوند تا امکان شمارش ان وجود داشته باشند.

باید به نحوی باشد تا هنگام کار سنگ کار و کاشی کار بتوانند به سهولت به ان دستیابی داشته باشند تا در اثر بی احتیاطی دچار اسیب نگردند.

اصول حمل سنگ ها توسط کاشی کار و سنگ کار و سایر کارکنان

هرکدام از مصالح سنگ و کاشی و… هر انچه برای ساختن یک ساختمان نیاز است باید دسته بندی شود تا امکان دسترسی به ان به اسانی صورت گیرد.گاهی اوقات سنگ ها ی  ساختمان سازی توسط سنگ کار و کاشی کار بنا به نوع کار سفارش گذاری می شوند.حتما قبل از تحویل بار تست شوند که مرغوبیت خواسته شده را دارا باشند.

خیلی بهتر است که مصالح در مکانهای سرپوشیده و تمیز تخلیه گردند.

جداسازی انواع سنگ و کاشی

کاشی ساختگی و مصنوعی است و به طور طبعی در طبیعت یافت نمی شود.ام سنگ یکی از انواع لزومات طبیعی است که در ه منطقه ای به وفور یافت می شود.یکی از مهمترین منابع این سنگ ها، سنگهایی است که توسط کاشی و کار وسنگ کار در سنگ کاری ساختمان  مورد استفاده قرار میگیرند.هم در قسمت نمای ساختمان و هم داخلی.

ایران جزو ۵ کشور تولید کننده محصولات سنگی است که سنگ های ایرانی دوام خوبی هم دارند.

تنواعی که سنگ ها که ابزار کار سنگ کار و کاشی کار در سنگ کاری ساختمان است به حدی است که برای هر بخش و هر نوع استفاده و هر نوع سلیقه ای مورد پسند واقع شوند.

بیشتر سنگ های اذرین به دلیل زیبایی  و دوام انها توسط سنگ کار حاذق برای نماها استفاده می شوند.این نوع از سنگها بیشتر از نوع  گرانیت هستند و سنگ های رسوبی از نوع  تراورتن و سنگ مرمر نوعی از سنگهای دگرگونی است که در قسمت سنگ کاری ساختمان ، سنگ کار از انها به دلیل محکم بودن و همچنین به دلیل فراهم آوردن امکان شستشو استفاده از ان رایج است.

کوارتزیت یک نوع از سنگ های بسیار پر مصرف در مصارف ساختمانی هم در بخش های داخلی و هم نمای ساختمان است و نوع ان سنگ دگرگونی است.

بیشتر سنگ نماهایی که در ایران کار می شود به دلیل سهل بودن برش انها جنس اهکی دارند مثل سنگ مرمر یا تراورتن.از سنگ های اذرین هم هم در نما هم در ساخت پله و کف توسط سنگ کار استفاده می گردد.

در قسمت دیوارها و پی هم در سنگ کاری ساختمان ، سنگ کار از سنگ های اذرین و رسوبی استفاده می کنند.نداشتن درز و شکاف در این نوع مصرف در سنگ ها ضروری است.

برای یوار های سنگی هم بسته به نوع استفاه و نوع ساختمان ، سنگ کار از همه انواع سنگها می تواند استفاده نماید.ولی باید بهترین نوع سنگ را برای سنگ کاری ساختمان در جاهای مختلف تشخیص دهد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.