سنگ کار و تخریب بنای کلنگی(۲)

کاشی کار و تخریب بنای کلنگی (۱)
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱
کاشی کار و پیشینه تاریخی آن در ایران
مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

سنگ کار و تخریب بنای کلنگی(۲)

  سنگ کار و تخریب بنای کلنگی(۲)

در ادامه پست های قبلی مطرح شد که یکی از مهمترین و پرمسئولیت ترین امور در ساختمان سازی قسمت ابتدای کار (همان تخریب ساختمان کلنگی می باشد.) که در پست قبلی اشاره شده که جمع آوری انشعابات ساختمان بسیار مهم است.هم از لحاظ ایمنی و هم از لحاظ صرف هزینه برای برقراری مجدد انشعابات.و در آن به جمع آوری انشعابات گاز و آب اشاره و توضیحاتی ارائه گردید.

در این پست به بررسی و نحوه جمع آوری دو انشعاب دیگر یعنی کابل های مخابراتی(سیم تلفن) و کنتور برق خواهیم پرداخت.

جمع آوری کنتور برق:معمولا برای برداشتن کنتور برق مشکل خاصی وجود ندارد و سنگ کار برای برداشت این کنتور باید با اداره برق مربوطه هماهنگی های لازم انجام شود تا از این اداره نیروهایی جهت برداشتن کنتور برق اعزام شده و هنگامی که کنتئر برق برداشته می شود به جای آن اصطلاحا کنتور کارگاهی نصب میشود تا در زمان ساختمان سازی سنگ کار و کلیه عوامل از آن استفاده نمایند.

جمع اوری کابل های مخابراتی- همان سیم های تلفن:

برای برداشتن سیم تلفن اگر خط سیم تلفن خود  ملک باشد مشکل خاصی وجود ندارد.و کاشی کار ان را به آسانی می توانند بردارند.ولی اگر سیم تلفن خانه های مجاور از روبروی ملک عبور کرده باشد، باید با استفاده از یک تیر چوبی  تمامی خطوط سیم تلفن را به جلوتر از ملک تخریبی انتقال داده تا مانع از عبور رفت آمد ماشین آلات نگردد و مشکلی هم برای خطوط به وجود نیاید.

نکته۱-

جمع اوری وسایل قابل استفاده :

در زمان تخریب نباید تمام وسایلی که از ملک تخریب شده و خارج می شود را به عنوان ضایعات تلقی  کرد.و آن ها را فروخت زیرا بسیاری از این ابزارآلات و مصالح و یا درب های آهنی قابلیت استفاده مجدد را دارند و میتوان دوباره از انها استفاده نمود.

برای مثال چندین درب آهنی را نگهداری کنید برای درب ورودی خانه نگهبان و خانه کارگران ساختمان،نگه داری لوله های گاز برای استفاده به عنوان دسته بیل.زیرا بیل های دسته چوبی مقاومت کمی دارند و مدام خواهند شکست.درب های چوبی را نگهداری کنید چون کاربرد زیادی دارند.یک ملک کلنگی با سنگ کار را برای تخریب با ضایعات آن تعویض نکنید زیرا به ضرر پیمانکار است و حتی الامکان ملک را خودتان تخریب نمایید.

نکته۲-

هواشناسی را بررسی نمایید:

زمانی که تصمیم به تخریب ملکی میگیرید خصوصا در فصول سرد و بارانی سال باید هواشناسی را کنترل و پیگیری نمایید که در صورت بروز باران و برف کار تخریب را انجام ندهید  چرا که هم کارگران نمی توانند کار کنند و هم در صورتی که مقداری از سقف تخریب شده باشد،به دلیل نفوذ آب در سقف استحکام آن کاهش یافته و مشکلات جدی را به دنبال خواهد داشت.

نکته۳-

انتخاب گروه مناسب برای تخریب ساختمان و گودبرداری:

باید توجه داشته باشید که پرخطرترین و  و پرریسک ترین مرحله از ساختمان سازی  مرحله تخریب و گودبرداری است چون بحث خانه های مجاور هم در این میان مطرح می گردد.به همین منظور باید دقت داشته باشید که حتما از نیروهای با تجربه  و متخصص سنگ کار ماهر و کاشی کار خبره  در این زمینه استفاده نمایید تا از بروز مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری نمود.

با افرادی که برای کار تخریب ملک صحبت می کنید قرارداد را بسیار نکته سنجانه و ریزبینانه ببندید و در زمان تخریب اگر مشاهده شد که ایمنی را رعایت نمی کنند برای کمتر شدن مسئولیت خود تذکر کتبی به ایشان ارائه نمایید.

گروه خدمات ساختمانی سون با سالها تجربه و تلاش در زمینه ساختمانی (سنگ کار –کاشی کار-بنای ساختمان و….) آمادگی ارائه خدمات ساختمانی با کیفیتی بالا و آسودگی خاطر برای شما عزیزان در خدمتتان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.