سنگ کار و تفکیک سنگ ها

سنگ کار و اصول برانداز سنگ ها
آبان ۲۸, ۱۴۰۱
سنگ کار و توانایی سنگ کاری در نمای ایستاده
آذر ۳, ۱۴۰۱

سنگ کار و تفکیک سنگ ها

سنگ کار و تفکیک سنگ ها

سنگ کار در سنگ کاری ساختمان از سنگ هایی استفاده می کند که تمیز و با دوام و زیبا و شکیل و مناسب نوع کاربری ان باشد.همچنین بسیار اهمیت دارد که سنگ ها در برابر سرما و گرما مقاوم بوده و دوام داشته باشند.

در سنگ کاری ساختمان از سنگ هایی که خصوصیات فوق را نداشته باشد نباید استفاده نمود.قبل از اینکه سنگ های سفارش داده شده به محل ساختمان برسد پیمانکار موظف است انها را از نظر طرح سفارش داده شده و کیفیت و انطباق ان با مصالح مورد نظر را بررسی نموده تا  پس از رسیدن بار به محل کارگاه و هنگام نصب ان توسط سنگ کار و کاشی کار در سنگ کاری ساختمان با مشکل مواجه نشویم.

همچنین اندازه های برش داده شده توسط کارخانه نیز باید مورد اندازه گیری مجدد قرار گیرد تا متناسب با محل استفاده ان ( نما  یا داخلی و راه پله  ) باشد.

سنگ کار کاشی کار سنگ کاری ساختمان بازسازی ساختمان کاشی کاری ساختمان

رعایت رطوبت

میزان رطوبت موجود در سنگ و کاشی باید مورد اندازه گیری قرار گیرد.اینکه چه میزان اب جذب می کند یا میزان بخار اب موجود در سنگ و پرتوهای خورشیدی و میزان قلیاهای موجود در سنگ را باید مورد بررسی قرار دهد.

سنگ ها در برابر یخ زدگی و افتاب و گرما که باعث اسیب زدگی به سنگ می شود باید بررسی شود و استاتیک انها اندازه گیری می شود.در هنگام نصب سنگ ها توسط سنگ کار باید توجه داشت که ضریب انبساط کانی هایی که پشت سنگ های نما استفاده می شود با ضریب انبساطی سنگ های نما یکسان باشد تا پس از نصب توسط سنگ کار از جدا شن ان جلوگیری گردد.

سنگ هایی که در سنگ نما استفاده می شود نباید بر اثر هوازدگی و افتاب خوردگی دچار رنگ پریدگی شده باشد.

جذب اب در سنگ ها باید به ترتیب زیر باشد:

جذب اب سنگ های رگی در بشترین حد باید ۵% و ضریب نرم شدن سنگ ها در اب باید دست کم ۷۰% باشد. در سنگهای مجاز که در سنگ کاری ساختمان در ایران مورد استفاده قرار میگیرد سنگ های اهکی با تراکم ۱۵% است.

اصول حمل مصالح ساختمانی

حمل بار و مصالح باید بصورت استاندارد صورت گیرد و هرکدام از مصالح مصرفی بصورت جداگانه دسته بندی و  انبار گردد.

سنگ کار کاشی کار سنگ کاری ساختمان کاشی کاری ساختمان بازسازی ساختمان بنای ساختمان

اینکه سنگ چقدر تاب و تحمل فشار و میزان جذب اب و تحمل در برابر هوازدگی و تغییرات در برابر مواد شیمیایی دارد باید بررسی و و با استانداردها منطبق گردد.

در محل های پر رفت و امد  باید از مصالحی استفاده شود که در برابر فرسایش و یا ضربه استحکام داشته و از الودگی و در اثر ارتباط با مواد مضر در امان باشند.در فصل زمستان باید مراقب بود ابزار دچار یخ و برف زدگی نشوند  و حمل مصالح باید طبق مقررات حمل رعایت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.