سنگ کار و رعایت اصول ایمنی در سنگ کاری ساختمان

کاشی کار و نحوه ساخت لعاب کاشی
آذر ۸, ۱۴۰۱
کاشی کار و تزیین لعاب کاشی
آذر ۱۴, ۱۴۰۱

سنگ کار و رعایت اصول ایمنی در سنگ کاری ساختمان

سنگ کار و رعایت اصول ایمنی در سنگ کاری ساختمان

برای انجام امور ساختمانی باید مراحل متعددی توسط افراد متعدد از جمله بنا نقاش سنگ کار کاشی کار و کارگران با استفاده از ماشین الات و مصالح مختلف صورت پذیرد.این امر ریسک بروز حادثه را برای افرادی که اموزش های لازم را در سنگ کاری ساختمان و امور ساختمانی ندیده اند را افزایش می دهد.در همین راستا اموزش محافظت از خود حین کار به سنگ کار کاشی کار و سایر عوامل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از جمله ابزار الاتی که در سنگ کاری ساختمان استفاده می شود را باید از سلامت انها اگاه بود و طرز کار با ان را باید فرا گرفت.افراد سنگ کار و کاشی کار که با دریل و فرز سرو کار دارند باید حرفه ای و کارآزموده باشند.

برای جلوگیری از بروز حوادث باید تمامی مراحل ایمنی رعایت شود و باید برنامه ریزی های ویژه ای هم در هنگام وقوع حادثه اتخاذ و اجرا گردد.

سنگ پلاک و شیشه ای

یکی از بیشترین انواع سنگ هایی که سنگ کار در سنگ کاری ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد همین سنگ هاست که با توجه به اینکه محل استفاده کجاست ، استفاده می گردد.

سنگ پلاک باید در برابر تغییرات اب و هوایی و رطوبت استحکام داشته باشد و در نور رنگ به رنگ شود و رنگ ان ثابت بماند.جذب اب توسط ان کم باشد و مقاوم باشند.ضخامت این سنگ پلاک باید دست کم ۲ سانتی متر باشد و نهایتا مساحت هر سنگ پلاک باید ۱۸۰۰ سانتی متر بیشتر نباشد.

سنگ های تزیینی که سنگ کار از ان در سنگ اری ساختمان به عنوان سنگ نما استفاده میکند از جمله سنگ های معدنی هم می توانند باشند که این سنگ ها باید به گونه ای باشد که هنگام نصب ترک برندارد و خرد نشود.

سنگهای تیشه ای

سطح این نوع از سنگ ها باید حتما تراشیده و صیقلی شوند.در واقع همان سنگ پلاک است که در یک سمت ان حالت تیشه ای ایجاد شده است.معمولا از این نوع سنگ ها در مکانهایی که محل عبور و مرور است استفاده می شود تا در شرایط بارانی و لغزندگی و یخ زدگی باعث سر خوردن عابرین نگردد.

اما استفاده دیگر این نوع سنگ ها که البته به نظر معماران و صاحبکار بستگی دارد می تواند توسط سنگ کار برای بعضی از قسمتهای نما یا راهروها و پارکینگ استفاده گردد.

ضخامت این نوع از سنگها  می تواند از ۱ تا ۴ سانتی و یا حتی گاهی بیشتر هم باشد.سنگ هایی که کم عرض تر هستند برای قرنیز داخل ساختمان و ۲ سانتی متری ها برای سنگ فرش کردن و نما و ۳ سانتی متری ها همچنین برای سنگ فرش نمودن کف حیاط  وپارکینگ ، سنگ های ۴ سانتی متری بیشتر برای پله ها کاربرد دارد و از ۴ سانتی متر بیشتر برای اماکن تزیینی مثل شومینه ها و سر ستونها تزیینی توسط سنگ کار اجرا می شود.

در برخی موارد از این سنگ ها برای عایق حرارتی استفاده می شود که در این صورت نباید ضخامت ان از ۲ سانتی متر بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.