سنگ کار کیست؟

معرفی سنگ کار
فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

سنگ کار کیست؟

سنگ کار کیست؟

یکی از هنر های ساختمانی، سنگ کاری می باشد. فرد سنگ کار باید تمام ترفند های ساخت و ساز را یاد داشته باشد تا بتواند عمل سنگ کاری ساختمان را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. این عمل از گذشته های دور تا به امروز انجام می گرفته است و طرفداران مخصوص به خود را دارد.

سنگ کار در همه جای دنیا وجود داشته است. از جمله هنر های هنرمندان در این زمینه می توان به تخت جمشید، اهرام مصر، قلعه ها، تاج محل، کلیسا ها و … اشاره کرد. با اینکه این هنر طرفداران زیادی دارد اما هزینه ی آن کمی بالاتر از دیگر هنر ها می باشد.

استاد کار می تواند با توجه به بودجه ی صاحب کار، سنگ مناسبی را انتخاب و به کار ببرد. سنگ ها می توانند بر حسب میزان جذب آب، استحکام و مقاومت، ضخامت، زیبایی و … انواع مختلفی داشته باشند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که مکان مورد نظر نیز در انتخاب نوع سنگ بسیار مهم می باشد. استاد کار باید تمام موارد را برای صاحب کار بازگو کند تا او با توجه به آن ها یکی از انواع آن را انتخاب و استفاده کند. البته بسیاری از آن ها انتخاب را بر عهده ی سنگ کار می گذارند.

سنگ کار  ۱

هنر های سنگ کار

در واقع سنگ کار کسی است که هنر سنگ کاری دارد و می تواند انواع و اقسام سنگ ها را به صورت زیبا بتراشد و در محل مورد نظر نصب کند. سنگ ها ممکن است بسیار نامنظم و یا سخت باشند، این هنر سنگ کار است که بتواند برای سنگ کاری ساختمان آن ها را به شکل های هندسی در آورد و به زیبایی آن ها بیفزاید. باید بدانید که هنر های اساتید در این زمینه و یا بازسازی ساختمان  تنها برای ساختمان به کار نمی رود و می توان آن را در ساخت انواع مجسمه و وسیله های دکوری و تزئینی نیز به کار برد.

در زمینه ی کار های ساختمانی باید بدانید که اساتید در این زمینه باید بتوانند محاسبات محل سنگ کاری ساختمان  را به خوبی انجام دهد. زیرا اگر در این امر ناتوان باشد، کار او حتما با خطا مواجه خواهد شد. هر سنگ کار باید هنر این را داشته باشد تا عمل سنگ کاری ساختمان  را در نمای ساختمان، کف ساختمان ، شومینه و دیگر مناطق هر خانه به اجرا در آورد.

کار سنگ کار امروزه وسعت بیشتری یافته است و با کمی دقت به محیط اطراف خود می توانید نشانه هایی از سنگ کاری را مشاهده کنید. از جمله ی آن ها می توان به پله های سنگی پارک ها، دیوار های سنگی خیابان ها، کف پوش های سنگی پیاده رو ها و …. اشاره کرد.

سنگ کار  ۲

مسئولیت سنگ کار

هر استاد کاری باید وظیفه ی خود را به نحو احسنت انجام دهد در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی متوجه  او و صاحب کار او شود. یکی از این مشکلات ریزش سنگ نما می باشد. اگر این اتفاق بیفتد طبق قانون سنگ کار مسئول آن می باشد و باید خسارت ناشی  از آن را پرداخت کند. در نتیجه بهتر است هر استاد کاری وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد تا از این مشکلات و اتفاقات جلوگیری شود. ریزش سنگ نما ممکن است به علت های زیر رخ دهد.

اگر استاد کار سیمان خوبی را پشت سنگ نما ها قرار نداده باشد.

بند کشی غیر اصولی که می تواند باعث رفتن آب به پشت سنگ ها شود.

اگر سنگ نما ها در زمان انجام کار و بازسازی ساختمان، به خوبی اسکوپ نشوند.

یکی دیگر از علت های ریزش سنگ در بازسازی ساختمان  می تواند ریزش سیمان خشک باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سنگ کار، کار خود را با عجله انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.