همه چیز درباره بنایی ساختمان

نقشه کشی و سنگ کاری ساختمان چیست؟
اردیبهشت ۸, ۱۴۰۱
اطلاعاتی درباره طراحی استخر و کاشی کار
اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۱

همه چیز درباره بنایی ساختمان

همه چیز درباره بنایی ساختمان

یا ممکن است به هر دلیلی رنگ و روی خود را از دست بدهد. همچنین ممکن است که به علت عوامل طبیعی مانند بارش باران، سقف و دیوار های آن دچار نم زدگی شود. به سبب این موارد و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است که ساختمان نیاز به بازسازی داشته باشد. اجرای فرایند بازسازی ساختمانی مانند هر پروژه دیگری دارای اصول و ضوابط مخصوص به خودش است. در صورت آشنایی بیشتر با پروژه های بازسازی تا انتهای مطلب را مطالعه نمایید.

بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی ساده از بازسازی ساختمان ارائه دهیم باید بگوییم که به مجموعه عملیات و فرآیندهای ساختمانی اطلاق می شود که به منظور زیباسازی، رفع مشکلات،کاشی کاری،سنگ کاری، گسترش امکانات و … بر روی ساختمان پیاده سازی می شود. به طور کلی قبل از انجام عملیات بازسازی باید ساختمان توسط کارشناسان چک شود. با بازدید از ساختمان و بررسی عوامل گوناگون مانند سن، امکانات، استحکام ساختمان و بسیاری از موارد دیگر می توان تصمیم گیری بهتری در این حوزه انجام داد. البته یکی از عوامل مهم در بازسازی و ترمیم ساختمان سلیقه کارفرما می باشد. کارشناسان ما طبق استانداردها و سلیقه کارفرما به بهترین شکل خدمات ساختمانی و ترمیم آن را ارائه می دهند.

دلایل و زمان بازسازی و بنایی ساختمان

یکی از دلایل بسیار مهم در بازسازی ساختمان استفاده هر چه بهتری از زیربنای آن می باشد. گاهی اوقات ممکن است که زیربنای یک ساختمان به دلیل موقعیت مکانی که دارد از ارزش بالایی برخوردار باشد ولی ساختمان آن چندان تعریفی نداشته باشد. و یا ممکن است که زیربنا، یک ساختمان معمولی داشته باشد و جای بهتر شدن را نیز داشته باشد. در این صورت است که بازسازی ساختمان می تواند بهترین انتخاب جهت گسترش ساختمان باشد.

عملیات بازسازی ساختمان بیشتر برای خانه های قدیمی کارایی دارد. خانه های قدیمی که در اثر گذر زمان مستهلک می شوند و یا جلوه و نمای خود را از دست می دهند. البته این بدان معنا نیست که بازسازی ساختمان باید صرفا مختص به ساختمان های قدیمی باشد. بلکه ساختمان های جدیدی نیز هستند که کارفرمایان به جهت زیباسازی محیط و گسترش، قصد ترمیم آن ها را دارند. تغییر دکوراسیون، متنوع کردن ظاهر ساختمان و دیوارها و سقف آن، ایجاد فضای تفریحی، مجهز کردن ساختمان به تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و … از شایع ترین دلایل ترمیم ساختمان هستند.

بازسازی ساختمان

 

هزینه های بازسازی یا همان بنایی ساختمان چقدر است؟

در رابطه با هزینه های بازسازی ساختمان باید بگوییم که عوامل تاثیر گذار زیادی در آن نقش دارند. عواملی مانند نوع معماری، متریال مورد استفاده، مساحت ساختمان، عمر بنا و … از جمله مواردی هستند که تاثیر مستقیم بر قیمت گذاری روند نوسازی ساختمان دارند. در واقع برآورد هزینه ها قبل از بازرسی کارشناسان امکان پذیر نیست. باید حتما بنای ساختمانی مورد نظر بازدید و ارزیابی شود سپس در مورد قیمت های اظهار نظر گردد. از دیگر عوامل مهم که در هزینه های نوسازی ساختمان تاثیر دارند می توان به تعویض کابینت های آشپزخانه، دیوارکشی، بازسازی حمام و سرویس بهداشتی اشاره کرد. خراب کردن دیوار ها، موقعیت مکانی ساختمان و همچنین موقعیت قرار گیری آپارتمان در طبقات مختلف از پارامتر های موثر در قیمت و هزینه های بازسازی ساختمان به شمار می روند.

بازسازی ساختمان

 

چه ساختمان هایی ارزش بازسازی و بنایی ساختمان دارند؟

به وجود آمدن روحیه بالا در دل ساکنین ساختمان باید بسیار اهمیت داشته باشد. پس اگر بازسازی ساختمان سبب افزایش روحیه در افراد می شود به انجام آن شک نکنید. بالا بردن کیفیت محل زندگی افراد از اساسی ترین مواردی است که در حوزه ساختمانی باید توجه ویژه ای به آن شود. چرا که افراد باید در محل زندگی شان آرامش داشته باشند و از زندگی در آن لذت ببرند.

ایجاد و بهبود امکانات گرمایشی و سرمایشی در ساختمان و در کنار آن حفظ سرمایه مالک مساله مهمی به شمار می رود. در واقع با بازسازی و ترمیم ساختمان نه تنها سبب خشنودی ساکنین آن می شود بلکه سبب حفظ ارزش و یا بالا بردن ارزش ساختمان نیز می شود. با انجام عملیات بازسازی ساختمان، ساختمان شما ارزشمند تر می شود و اگر زمانی قصد فروش آن را داشتید بهتر می توانید آن را معامله کنید. فرقی نمی کند ساختمان مسکونی باشد یا اداری و تجاری؛ اگر احساس می کنید که به بازسازی نیاز دارد حتما برای تحقق آن اقدام نمایید. یقینا منافع زیادی از جهات مختلف خواهد داشت.

بازسازی ساختمان

اخذ مجوز جهت بازسازی داخلی ساختمان

بازسازی ساختمان از جمله اقداماتی است که نیاز به مجوز شهرداری دارد. باید توجه داشته باشید که مواردی مانند تغییر نقشه، جا به جا شدن دیوارها و کاشی کاری ساختمان توسط کاشی کار ماهر هر عامل دیگری که سبب تغییرات کلی در ساختمان شود نیاز به مجوز شهرداری دارد. در این صورت است که مالک ساختمان باید با مدارک مورد نیاز مانند گواهی مالکیت ساختمان، قبوض پرداخت عوارض سالیانه و … را جهت اخذ مجوز به شهرداری ارائه نماید. در موارد جزئی مانند تعویض پنجره ها، لوله کشی های ساختمانی، برق کشی ساختمان، نقاشی و رنگ آمیزی و … نیازی به اخذ مجوز شهرداری نیست. البته کارشناسان در زمان مراجعه و بازدید از ساختمان شما پس از بررسی های لازمه تمامی این نکات را به عرضتان خواهند رساند.

بازسازی ساختمان

 

انتخاب سبک مناسب جهت بازسازی ساختمان

سبک های گوناگونی جهت بازسازی ساختمان سنگ کاری ساختمان و کاشی کاری ساختمان وجود دارد. باید توجه داشته باشید که انتخاب سبک اگر چه باید تابع استاندارد های معتبر ساختمانی باشد ولی یک امر سلیقه ای می باشد. شما می توانید در میان طیف وسیعی از سبک ها و معماری های گوناگون، مناسب ترین و زیبا ترین آن‌ ها را انتخاب کنید و پس از نظر کارشناسان، نسبت به پیاده سازی آن بر روی ساختمان مورد نظرتان اقدام نمایید.

سبک های مدرن و کلاسیک از سبک های عالی در بازسازی و معماری ساختمان قلمداد می شوند. بیشتر افراد سبک مدرن را برای ساختمان خود ترجیح می دهند. شاید دلیل اصلی آن اندازه و مساحت خانه باشد. برخی از افراد نیز هستند که سبک کلاسیک را برای ساختمان مورد نظرشان انتخاب می کنند. به هر حال معماری های این دو سبک مملوء از طرح های زیبا و جورواجور بوده و بسته به سلیقه شخصی تان می توانید بهترین و زیباترین آن ها را انتخاب نمایید. البته توجه داشته باشید که کارشناسان ما در زمان بازدید، بهترین و مناسب ترین طرح ها را به شما پیشنهاد خواهند داد. گفتنی است که شرکت ما بهترین و زیباترین خدمات کاشی کار و سنگ کار را متناسب با نوع ساختمان ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.