کاشی کار و تخریب بنای کلنگی (۱)

سنگ کار و اجرای پله ( کف و پیشانی)
مرداد ۱۵, ۱۴۰۱
سنگ کار و تخریب بنای کلنگی(۲)
مرداد ۲۳, ۱۴۰۱

کاشی کار و تخریب بنای کلنگی (۱)

 کاشی کار و تخریب بنای کلنگی (۱)

موارد مهم در مورد تخریب بنای کلنگی:

یکی از مهمترین و پر مسئولیت ترین اموری که باید برای ساختمان توسط کاشی کار و یا بنای ساختمان انجام شود و در آن باید دقت فراوانی به عمل اورد نحوه تخریب بنای کلنگی که قرار است در محل آن ساختمان جدید ساخته شود ، می باشد جزو مواردی است که برای تخریب قبل از اجرای عملیات تخریب رعایت شوند و در حین کار باید بررسی و مورد بحث قرار گیرند.

مقدمات شروع عملیات تخریب:

در بنای ساختمان قبل از اجرای تخریب موارد و نکاتی وجود دارد که باید آن را انجام داده و بسیار حائز اهمیت می باشد.که البته چند مورد از موارد شروع آن اداری و طی کردن مراحل در شهرداری و اخذ مجوز ها می باشد و موارد دیگر آن این است که باید در محل تخریب صورت گیرد.

حصار محافظتی:

در هنگام تخریب ساختمان در بنای ساختمان قدیمی برای اینکه خسارتی به اطرافیان و خصوصا عابرین پیاده وارد نشود( چه در پیاده رو و چه در در مکانهایی که تردد ماشین  ها است)از حصار محافظتی استفاده شود که از بروز آسیب های جدی جانی و مالی جلوگیری به عمل آید.

نصب سرپوش محافظتی:

سرپوش محافظتی  یا همان نخاله گیر یکی از مهمترین و لازم ترین مواردی است که باید آن را با دقت و حساسیت توسط کاشی کار نصب کرد،زیرا زمانی که پیمانکار و یا مسئول تخریب برای تخریب خانه کلنگی  دست به کار می شود،اصولا تخریب را از پشت بام آغاز نموده و همین امر باعث می شود تا در هنگام تخریب اشیا و یا نخاله ها ی سنگ و آجر بی اختیار به سمت پایین پرتاب شود و باعث به وجود آمدن خساراتی (در برخی مواقع غیرقابل جبران) شود.زیرا که ممکن است سقوط مصالح و آوارها را بر روی عابرین در پی داشته که با هیچ پرداخت مالی جبران نگردد ویا اینکه بر روی ملکه های هم جوار و یا اتومبیل ها سقوط نخاله و سنگ و آجر در پی داشته باشد.از این رو نصب سرپوش حفاظتی یا همان نخاله گیر بسیار ضروری بوده و از جمله مواردی است که از سمت مراجع قانونی پیگیری و رعایت نکردن آن می تواند منجر به دستور توقف کار شود.

جمع آوری انشعابات:

چهار مورد انشعاب در ساختمان ها وجود دارد که قبل از تخریب ساختمان بایستی توسط کاشی کار جمع آوری شود که صدمه ای به آن ها وارد نشود چون در صورت بروز خسارت به آن ها علاوه بر اینکه باعث بروز مشکلاتی می شود که حل و فصل کردن آن مستلزم صرف وقت و انرژی و هزینه و مراحل اداری بسیاری خواهد بود.

اولین انشعابی که باید جمع اوری گردد کنتور آب است که معمولا در کف و کناره ی ساختمان و روی دیوار نصب شده که ان را باید بر روی دیواره که در مسیر حرکت و تردد قرار ندارد، قرار داد.

انشعاب گاز و یا علمک گاز یکی دیگر از انشعاباتی است که باید جمع آوری شود که معمولا توسط شرکت گاز جمع آوری خواهد شد زیرا علمک گاز و یا کنتور گاز جز موراد حساس و خطرناک است که باید زیر نظر متخصصین و اداره گاز و مسئولین مربوطه جابجا شود تا از بروز مشکلات جدی پیشگیری شود.

دور مورد بعدی جمع آوری کنتور برق و کابل های مخابراتی(سیم تلفن) است که در پستهای بعدی کاملا توضیح داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.