کاشی کار و توانایی حمل مصالح و کاشی

سنگ کار و اصطلاحات ساختمان سازی
آبان ۲۲, ۱۴۰۱
سنگ کار و اصول برانداز سنگ ها
آبان ۲۸, ۱۴۰۱

کاشی کار و توانایی حمل مصالح و کاشی

کاشی کار و توانایی حمل مصالح و کاشی

حمل سنگ و کاشی های ساختمانی توسط سنگ کار و کاشی کار و کارگران در ساختمانها به علت وزن بالای انها و حساسیت آن در ساختمان سازی بسیار حائزاهمیت است.خوردگی حاصل از لبه کاشی ها و سنگ ها بر اثر جابجایی های نادرست و ضربات شکل میگیرد.به همین دلیل یکی از مواردی که باید با دقت در ان عمل کرد چگونگی حمل کاشی و سنگ در کاشی کاری ساختمان است.

در همین باب جابجایی این مصالح باید به طور استاندارد و رعایت اصول فنی صورت گیرد.

همینطور انبار کردن سنگ و کاشی هم باید بر اساس ضوابط و اصول نگهداری استاندارد صورگیرد.باید در محل مناسب انبار کردن صورت گیرد.عملیت حمل نیز باید با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات درست صورت بگیرد.محلی که در کاشی کاری ساختمان کاشی و سنگ توسط کاشی کار انبار می شود باید صاف و تمیز باشد به طوری که با مصالح دیگر مخلوط نشود.

محل انبار و نگهداری سنگ و کاشی باید به گونه ای باشد که بر روی یک مکان محکم قرار گیرند.زمانی که این مصالح سنگین سنگ و کاشی توسط کاشی کار انبار می شود باید به گونه های باشد که به دیوارهای کم عرض یا تیغه ها فشاری وارد نیاید.

اصول ایمنی در حمل مصالح ساختمانی

به دلیل وزن بالای سنگ و کاشی در هنگام حمل رعایت نکاتی ضروری است.کارگران و کاشی کار باید در هنگام بلند کردن این مصالح از پاهای خود استفاده کنند و خود را حائل ان قرار دهند.بدین صورت که زانوها کمی خم شود و پشت راست باشد.

قطعا بلند کردن کاشی و سنگ های سنگین در کاشی کاری ساختمان تنها نباید توسط کاشی کار صورت بگیرد و در این امر باید از کارگران کمک اصلی گرفته شود.اگر در کاشی کاری ساختمان و سنگ کاری مصالح وزن بالایی داشتند حتما از بالابر برای جابجایی استفاده شود تا صدمه ای به کاشی کار و عوامل کارگران و ساختمانی وارد نشود.

هنگام بلند کردن اجسام توسط کاشی کار و کارگران باید توجه داشته باشند انها را از لبه تیز و برنده بلند نکنند.

وسایل حمل کننده کاشی و سنگ در ساختمان سازی

امور ساختمانی از جمله اموری است که در هر مرحله افراد در ان با تجهیزات و ابزارهای خاصی سرو کار دارند تا به کمک انها صدمه ای با کاشی کار و سنگ کار و کارگران و … وارد نگردد.

حتما در حین جابجایی سنگ ها باید از دستکش استفاده شود.

به کار بستن ابزار و تجهیزاتی که به وسیله ان از وقوع حوادث کاسته و امور را تسریع میکند.

استفاده از ماشین الات ساختمانی همیشه باید توسط نیروی متخصص صورت گیرد و همیشه عیب یابی و نقص فنی انها مورد بررسی قرار گیرد.

از ماشین الان و لوازم باید با توجه به ظرفیت و توان دستگاه بهره برد.چون هرکدام دارای توانی متفاوت و برای نوع کار خاصی تهیه شده اند.مثلا برای استفاده از جرثقیل حتما باید از فرد اموزش دیده در این زمینه استفاده کرد.و جرثقیل باید از نظر فنی ی نقص باشد.

وقتی از بالابر ها برای بلند کردن اجسام سنگین مثل سنگ و اهن الات استفاده میکنیم باید مراقب بود به قدر ظرفیت انها بار جابجا کرده تا از اسیب به دستگاه و یا وقوع حادثه جلوگیری کرده باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.