کاشی کار و توانایی حمل کاشی و مصالح

سنگ کار و توانایی سنگ کاری در نمای ایستاده
آذر ۳, ۱۴۰۱
کاشی کار و نحوه ساخت لعاب کاشی
آذر ۸, ۱۴۰۱

کاشی کار و توانایی حمل کاشی و مصالح

کاشی کار و توانایی حمل کاشی و مصالح

حمل کاشی باید زیر نظر فرد کاشی کار صورت گیرد. زیرا انواع مختلفی از کاشی هایی که وجود دارد مثل کاشی کف و بدنه و نما باید هرکدام به صورت مجزا دسته بندی و انبار شوند.کاشی ها را باید همانطور که با جعبه اورده می شوند همانطور هم با جعبه انبار شوند تا از احتمال برخورد با اشیای سنگین و لب  پر شدن جلوگیری شود.از پاره شدن کارتن کاشی ها باید جلوگیری گردد.

رعایت اصول ایمنی در انبار کردن کاشی ها

یکی از اصول حمل بار ور مصالح در ساختمانها رعایت نکات ایمنی است که باید توسط کاشی کار در کاشی کاری ساختمان و کارگران رعایت شود.کاشی جزو مصالح ظریف است و باکوچکتر ضربه امکان اسیب دیدگی وجود دارد تا کاشی کار نتواند از ان در کاشی کاری ساختمان استفاده نماید.لذا هنگام جایجایی کارتن کاشی ها کاشی کار باید به کارگران گوشزد نماید تا از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری شود و آموزشهای لازم باید به کارگران در حین کاشی کاری ساختمان و حمل انها باید ارائه شود.

حتما هنگام جابجایی مصالح و انبار کردن مصالح توسط کارگران دقت شود که از کفش ایمنی استفاده نمایند ت از لیز یا سر خوردن به هنگام حمل مصالح جلوگیری شود.

موقع بلند کردن برخی از مصالح سنگن که وزن زیادی دارد باید از دیگران کمک گرفت تا از اسیب های جدی بدنی جلوگیری شود.لذا کاشی کار می بایست به همراه کارگران جابجایی مصالح را انجام دهد.هنگام بلند کردن کاشی ها باید عضلات خود را سفت کرده و با دست محکم ان را نگه داشت.مراقب سر خوردن روی سطوح باشید و جوری بار را بلند کنید که جلوی دید شما را نگیرد.

بلند کردن کاشی ها

معمولا روش به این صورت است که کاشی ها پس از تولید از کارخانه به سمت انبار بار گیری می شوند تا در انجا مشتریان بتوانند تنوع کارها را دیده و با مشورت کاشی کار با تجربه به انتخاب کاشی مورد نظر دست یابند.

در انبار کارخانه ها معمولا روش به این ترتیب است که کاشی ها از نظر رنگ طرح جنس و کیفیت درجه بندی و چیدمان می شوند ، قیمت گذاری شده  تا به فروش برسند .

در این انبار ها به علت تعداد بالای تولیدات اکثرا کارتن ها به وسیله لیفتراک جابجا می شود باید دقت داشت تا کارتن جعبه کاشی ها را به صورت عمود روی لیفتراک قرار داد از سقوط انها جلوگیری شود.همچنین طبق این روش می توان از ضربه خوردن و اسیب به انها نیز جلوگیری کرد.

انبار کردن کاشی بر اساس انواع و کیفیت

بهتر است هنگام حمل با لیفتراک کاشی هارا همانگونه دسته بندی شده جابجا نمود و در انبار مستقر کرد .

معمولا کاشی های کف و بدنه را کاشی کار شناسایی کرد و بهتر است حدالمقدور به روشی انها را طبقه بدی کرد که به ترتیب به انها نیاز داریم.باید دید کاشی کار ابتدا کف را نیاز دارد یا بدنه ها و طبق همان انبار کردن کاشی هارا نیز انجام داد. این کار به این خاطر است که انتقال کاشی ها به محل مصرفشان به راحتی صورت گیرد.

به طور معمول در هر کارتن از کاشی مساحت یک متر مربع کاشی برای کار کاشی کار در ساختمان وجود خواهد داشت.وقتی از فرقون و انواع بالابرها برای جابجایی کارتن کاشی ها استفاده می شود باید به نحوی صورت گید تا کاشی ها ضربه نخورد و شکسته نشود.

کاشی ها را در محل هایی تمیز که با شن و ماسه و و مصالح دیگر مخلوط نشود نگه داری کرد تا کیفیت انها پایین نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.